Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Gabar’daki petrolü en uygun şartlarda vereceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van Beşyol Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

– Gabar bundan sonra terörle anılmayacak, bundan sonra Gabar o bölgede farklı bir petrol zenginliği ile anılacaktır. Vatandaşlar Gabar yağından en uygun koşullarda yararlanacak.

– Direksiyonda Kılıçdaroğlu beliriyor ama onun görevi mutfakta video çekmek, kalp yapmak.’

-Öncelikle Van’ı terör örgütünün saldırısından kurtardık. Terör örgütünün başını da sınırlarımızın dışında inlerinde ezdik. Kardeşlerim, devletinize güvenmiyorsunuz, bize güvenmiyorsunuz, huzurunuza, onurunuza göz diken terör örgütü bir daha saçlarınıza dokunamayacak. Gabar bundan sonra terörle anılmayacak, bundan sonra Gabar o bölgede farklı bir petrol zenginliğiyle anılacaktır.

– Dinimizde Türk, Kürt, Arap ayrımı yoktur. Biz sadece Allah için seviyoruz. Diyarbakır annelerinin acısını bilirsiniz değil mi? Bunları Kandil’e kim kaçırdı? Bunlar ‘Biz Kürdüz’. onlar söylüyor.

– Bunların Kürtlükle alakası yok. Sadece vahşeti kusarlar. CHP gelip burada miting yapabilir mi? Kiminle yaptılar? Şimdi bu hesabı sormalısın. CHP’ye destek, ‘Dişe diş, kana kan.’ Van’ın sorunu olabilir mi? 85 milyon vatandaşımız tarihinin en güvenli, huzurlu, rahat ve müreffeh dönemini yaşarken Türkiye’nin eski karanlık günlerine dönmesinin kime faydası var?

-Şu anda 50 bin Vanlı kardeşim tarlada. Yoldan geçenler hariç. Yani 9 gün sonra Vanlı kardeşim kutuları patlatacak. Karadeniz’de gaz, Gabar’da petrol buluyoruz ‘Milleti kandırıyorsunuz.’ onlar söylüyor. İnşallah Gabar’daki petrolü en uygun şartlarda vatandaşlarımıza vereceğiz.

– İstanbul susuzdu, çöp, çukur çamurdu. Bu kardeşin İstanbul’u İstanbul yaptı. Önlerine 5 tane keçi koysanız o kadar tembel ve şanssızlar ki akşam hepsini kaybetmekten acizler. Hepsinin ortak özelliği başarısızlıktır. Allah’ın koruması memleketin başına gelirse yarın memur ay sonunda maaşını alıp alamayacağını bilemez.

– Esasen kendilerine verilen misyon; Karadeniz doğalgaz vanasının kapatılması, Gabar yağının üzerine beton dökülmesi. Kemal Bey ‘S-400’leri depoya alacağız.’ diyor. Kemal Bey, bu millet en güçlü savunma silahının depolara konmasına asla izin vermez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu