Ekonomi

Wall Street vadeli işlemleri Federal Reserve kararı ve kurumsal karlar öncesinde düşüşte

Wall Street vadeli kontratları, piyasa katılımcılarının bir dizi kurumsal kar raporu ve ABD Merkez Bankası’nın kritik faiz oranı kararı beklentisiyle temkinli davranmasıyla Çarşamba günü erken saatlerde düştü. Dow JonesEndüstriyel Ortalama ve S&P 500Endeksin vadeli kontratları açılış zili öncesinde sırasıyla %0,4 ve %0,5 düştü.

Vadeli işlemlerdeki düşüş eğilimi, Federal Reserve’ün iki yıldır sabit tuttuğu kısa vadeli faiz oranını koruyacağına ilişkin beklentilerin ortasında geldi. Alınan bu karar, piyasalarda hakim olan temkinli havayı daha da güçlendirdi.

Genel piyasanın temkinli duruşu, açıklanması beklenen kurumsal faiz raporlarının yoğunluğundan daha da etkileniyor. Bu şirketlerin performansı, piyasa eğilimlerini ve yatırımcı duyarlılığını önemli ölçüde etkileyerek vadeli işlemlerde gözlenen düşüşe katkıda bulunabilir.

Bu olayların önümüzdeki gün ve haftalarda Wall Street’in gidişatını nasıl şekillendireceğini zaman gösterecek. Piyasa katılımcıları elbette bu gelişmeleri yakından takip edecekler.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu