Haber

TTB, Kızılay Başkanı Kerem Kınık hakkında soruşturma istedi.

6-20 Şubat depremlerinde çadır sattığı ortaya çıkan Kızılay’ın Türk Tabipler Birliği (TTB) lideri Dr. Kerem Kınık’a karşı.

TTB Merkez Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Prof. Diğer yardım kuruluşları Birçok habere konu olan bu konu toplumda da büyük tepkiye neden oldu.Ayrıca maden sularının ve satılan maden sularının halk sağlığına uygun olmadığı ortaya çıktı.

Kızılay’ın kar amacı gütmeyen, özel hukuk hükümlerine tabi, yardım ve hizmetleri bedelsiz olan bir kuruluş olduğu belirtilen yazıda, “Felaketin ağırlığı bunu gerekli kılmışken, Aynı zamanda hekim olan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın afetin sonuçlarının hafifletilmesi sürecinde seferberlik yapması, yaşam hakkını dikkate almadan hareket etmesi hekimlik etik değerleri açısından kabul edilemez. tüm boyutlarıyla tehlikede olduğu bu süreçte kişilerin sağlığı ve yetkinliği.

TTB’nin 58. Büyük Kongresi’nde kabul edilen TTB Hekimlerinin Sosyal Sorumluluk Bildirgesi’nde yer aldığı hatırlatılan yazıda, “Türk Tabipleri Birliği, her bireyin sağlık hakkına sahip olduğunu kabul eder ve bunun toplumsal sorumluluklar doğurduğunu beyan eder. hekimler için” başlıklı yazısı şu şekilde sona erdi:

“Bu açıdan Dr. Kerem Kınık’ın Başkanlığını yürüttüğü Kızılay’ın deprem felaketinde insan hayatını ön planda tutan anlayışın hekimlik meslek etiği kurallarına aykırı hareket ettiği görülmektedir. Dr. Kerem Kınık hakkında TTB Disiplin Yönetmeliği, Tıbbi Deontoloji Yönetmeliği ve Tıpta Meslek Etiği Kuralları çerçevesinde disiplin soruşturması başlatılması amaçlanıyor. Gereğinin yapılacağı inancıyla çalışmalarınızda başarılar dileriz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu