Haber

Osmaniye Belediyesi 7 Ocak Zafer Koşusu Yapıldı

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde 7 Ocak Zafer Koşusu düzenlendi.

Osmaniye Belediyesi tarafından organize edilen ve Osmaniye Atletizm İl Temsilciliğinin katkılarıyla düzenlenen yarış, Kazım Karabekir Caddesi Yeşil Camii çevresinden Belediye Başkanı Kadir Kara’nın düdüğü ile başladı. 11 kategoride 300 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen 7 Ocak Zafer Koşusu’nda yarışmacılar kendi kategorilerinde dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti. Osmaniye Belediyesi Hizmet Binası önünde kurulan bitiş çizgisini geçmek isteyen sporcular, yaklaşık 3 bin metrelik kulvarda ter döktü.

Yarışmaya katılan tüm sporculara “Hepiniz kalbimde birincisiniz” diyen Belediye Başkanı Kadir Kara, “Gönüllülüğümüz bünyesinde düzenlediğimiz kurtuluş koşusuna katılımlarınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl etkinlikleri çerçevesinde centilmence bir koşuydu.Tüm sporcularımıza başarılarının devamını diler, değerli hocalarımız ve Gençlik Hizmetleri ve Sporİl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

7 Ocak İstiklal Koşusu’nda dereceye giren sporcular için Belediye Hizmet Binası Nikah Salonu’nda ödül töreni düzenlendi. Yarışmada kendi kategorilerinde dereye giren sporculara ödülleri Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara tarafından verildi.

Ödül törenine Belediye Başkanı Kadir Kara’nın yanı sıra Cevdetiye Sporcu Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Zekeriya Korkmaz ve Atletizm Osmaniye İl Temsilcisi İsmail Keleş katılırken, belediye başkan yardımcıları da hazır bulundu. – OSMANİYE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu