Teknoloji

Lexus, araç güvenilirliğinde birinci sırada yer alıyor

Lexus tarafından yapılan açıklamaya göre kurulduğu ilk günden itibaren sorunsuz otomobilleriyle ön plana çıkan Lexus, 2023 yılında Güvenilirlik Ödülü ile öne çıkan marka oldu.

3 yaşındaki kullanıcıların inceleme kapsamına alındığı araştırmada 2020 model yılı ile ilgili birçok marka/model mercek altına alındı. JD Power’ın ABD’deki çalışmalarına her zaman olduğu gibi araçların gerçek kullanıcıları dahil oldu ve 30 binin üzerinde kullanıcı katıldı.

Lexus tüm markaları geride bırakarak en sorunsuz üretici olmayı başarırken model bazında da ön plana çıkmayı başardı. Lüks SUV segmentinden Lexus RX, En Sağlam Model unvanını aldı. Markanın D SUV modeli NX de segmentinin en sorunsuz modeli olmayı başardı.

Kurulduğu ilk günden itibaren yüksek kalitesiyle dikkat çeken Lexus, İngiltere’nin önde gelen yayınlarından biri olan What Car? Üst üste üçüncü kez Dayanıklılık Ödülü’nü kazandı.

Lexus’un her yeni araçta kaliteyi artırma ve mevcut kalite standardını koruma hedefi, premium segmentte farkını ortaya koyuyor.

Ayrıca markanın müşteri odaklı yaklaşımı, karşılaşılan tüm sorunların kısa sürede çözülmesini sağlıyor. Bu yaklaşımla Lexus, dayanıklılık araştırmalarında öne çıkmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu