Haber

Bahçelievler’de rehine operasyonu: 26 yabancı uyruklu kadın kurtarıldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü’ne Bahçelievler’de çok sayıda Endonezyalı kadının zorla bir konutta gözaltına alındığı ihbarı geldi.

İhbarı değerlendiren polis ekipleri, iş yeri ve daire olarak kullanıldığı belirlenen adreste 23 kadının zorla tutulduğu tespit edildi. Kadınları zorla gözaltına alan kişilerin İran asıllı YK ile Irak asıllı TM ve RNS olduğu belirlendi.

26 KADIN KURTARMA

Şüphelilerden biri olan TM’nin evinde yapılan aramada üç Endonezyalı kadın daha bulundu. Diğer 2 adreste de zorla tutulan 26 kadın, polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

Konuyla ilgili polisin yürüttüğü soruşturmada mağdur kadınlar, kendi ülkelerindeki bir şirketle ayda 300 dolara Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek için anlaştı, Türkiye’yi transit geçiş olarak kullandı, işlemlerinin tamamlanmasını bekledi. 3 zanlının Türkiye’ye geldikten sonra yurt dışına gitmek için zorla gözaltına alındıkları ortaya çıktı. Zanlıların kadınları 2 ay süreyle evlerinde tuttukları, bu süre içinde pasaportlarına ve cep telefonlarına el konulduğu öğrenildi.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan zanlılar YK ve TM çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, RNS adli kontrol şartıyla RNS serbest bırakıldı.

termalhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu