Haber

81 ilden 5 bin karateci Denizli’de mücadele edecek

Türkiye Yıldızlar ve Gençler Karate Şampiyonası 25-30 Nisan tarihlerinde Denizli’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Vali Recep Yazıcıoğlu SporSalonda gerçekleşecek organizasyona 81 ilden yaklaşık 5 bin sporcu, yönetici, antrenör, hakem ve sporcu velilerinin katılacağı açıklandı.

Denizli’de spor düzenlemeleri devam ediyor. Türkiye Karate Federasyonu’nun 2023 yılı etkinlik programında yer alan Türkiye Gençler ve Küçükler Karate Şampiyonası 25-30 Nisan tarihlerinde Denizli’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Dev şampiyonanın koordinatörlüğünü yapacak olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlıklar sürüyor. Gümüşler’de Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda 6 tatamide gerçekleştirilecek yarışlar için hummalı bir çalışma yürütülüyor. 2009-2016 ortası doğumlu sporcuların katılabileceği şampiyonaya şu an itibariyle 3822 sporcu kayıt yaptırmış; Menajerler, antrenörler, milli hakemler ve izlemeye gelecek sporcuların aileleri ile yaklaşık 5 bin kişi Türkiye Şampiyonası için Denizli’de olacak.

Müsabakaların müsabaka programı belirlenirken, sporcular kata ve kumitede tartılardan sonra ağırlıklara göre tatamiye gidecekler. Tüm sporcuların yer alacağı müsabakaların açılış töreni 26 Nisan Çarşamba günü saat 17.00’de Gümüşler’deki Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda yapılacak. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu